מסלולי לימודמסלולי לימוד מגוונים ברמות שונות, מאפשרים לכל אחת ואחד

למצוא את הדרך שלו לממש את הפוטנציאל האישי שלו כצורף ומעצב תכשיטים.

 

המגמה לצורפות ולעיצוב תכשיטים

 

ללימודים המיועדים למי שמעוניין ליצור לעצמו בסיס איתן ויסודי, להיותו צורף. החל מטכניקות ראשוניות של מדידה, סימון, ניסור ופיצור ועד לתכשיט מורכב.
בקורס נשים דגש על תהליכי עבודה נכונים, שמקורם בשחר ההיסטוריה של הצורפות. נכיר את עולם המתכות והאפשרויות לעבד ולעצב אותן בכיפוף, ריקוע, חיבורים קרים, הלחמה, שילוב מתכות וחומרים נוספים ונתקדם להכרות עם התעשייה המודרנית והחידושים בעולם עיצוב ויצור התכשיטים.
עם רכישת השליטה של הסטודנט, בטכניקות השונות, תתרחב האפשרות להבעה אישית ופיתוח שפה עיצובית, הנובעת מעולמו הפנימי של כל אחד ואחת מהסטודנטים.
ההכשרה בקורס מועברת בסדרת תרגילים מונחים, המאפשרים לסטודנט ליצור תכשיטים ואובייקטים תוך שימוש בטכניקות הנלמדות ושילוב של עקרונות עיצוב ואסתטיקה. פרויקט הגמר מבטא את מכלול הטכניקות שנלמדו ומאפשר לכל סטודנט לבטא את עצמו בתכשיט פרי עיצובו ויצירתו.
הלימודים בקורס מאפשרים למי שרוצה בכך “לצאת לעולם” ולהתחיל (או להמשיך) לעסוק בצורפות באופן אומנותי ו/או מסחרי. עם זאת, עבור חלק מהסטודנטים, הלימודים מהווים התחלת הדרך בלימודיהם, שכן בצורפות השמיים הם הגבול ותמיד יש עוד מה ללמוד.

משך הקורס: ארבעה ימים ב שבוע בבוקר כשנת לימודים -960 שעות

 

נטע-קריס-2015 נתנאל-לוי עדה-בוגנים

 

 

 

קורס מתחילים

 

הסטודנטים בקורס זה, שרובם פוגשים בו בצורפות בפעם הראשונה, לומדים טכניקות בסיסיות ורוכשים ידע ומיומנויות בעבודת הצורף.
לצד התנסות מעשית, ילמדו מושגים בתורת המתכות והחומרים, תהליכי עבודה, בטיחות בעבודה וידע תאורטי בעיצוב כללי ובעיצוב תכשיטים בפרט.
הלימודים מתקיימים באווירה אינטימית, בקבוצות קטנות המאפשרות התייחסות לכל תלמיד בהתאמה לקצב התקדמותו תוך חיזוק חיובי ושמירה על סגנון וקצב אישי.

משך הקורס: מפגש שבועי אחד במשך כשנת לימודים -180 שעות

 

_YKS3533 _YKS3531 _YKS3532

 

 

קורס מתקדמים

 

הלימודים בקורס זה הם המשך ישיר לאלה שנלמדו בקורס מתחילים, מבחינת הנושאים, רמת המיומנות והעמקה בחומר. הקורס מועבר תוך הקפדה על יחס אישי ופיתוח המיומנויות והיכולות האישיות של הצורף.
צורף הרוצה לבטא את עצמו דרך התכשיטים שהוא מעצב ומבקש למצוא את הקול הייחודי שלו זקוק לפעמים ליד מכוונת. הנחיה שבאה מתוך ניסיון עשיר וסביבה מפרה, יכולים להפוך כל תכשיט- לאמירה יוצאת דופן ולהישג אסתטי.
הסטודנטים מלטשים את היכולות הבסיסיות שלמדו ומפתחים בהן שליטה ובנוסף לכך רוכשים טכניקות נוספות, שיעזרו להם לפתח את השפה הייחודית שלהם.

משך הקורס: מפגש שבועי אחד במשך כשנת לימודים -180 שעות

הקורס מיועד לבוגרי קורס מתחילים ולצורפים בעלי ניסיון, המעוניינים לשפר ולהרחיב את ידיעותיהם, באווירה תומכת ובקבוצה קטנה.

 

קורס עיצוב ובניית מודלים בשעווה

 

הבקורס זה נלמדות טכניקות גילוף ובניית מודלים בשעווה , של גופים תלת מימדיים ותכשיטים מורכבים. נעבוד עם שעוות שונות המאפשרות שכפול והתאמה לתכשיטים מסוגים שונים.
בנוסף לאפשרויות העיצוביות שבגילוף ובנייה בשעווה, קורס זה פותח דלת לעולם היציקה והאפשרות לשכפול תכשיטים, הן אם מדובר באב טיפוס או בפריט יחידני.

משך הקורס: 12 מפגשים שבועיים -60 שעות

הקורס מיועד לצורפים מתחילים או בעלי ניסיון, המעוניינים לשפר ולהרחיב את ידיעותיהם, באווירה תומכת ובקבוצה קטנה.

 

אורנה-מור-2013 מור-לוי-2014 קורס-שעווה

 

קורס קולקציה

 

בקורס זה כל סטודנט מעצב ויוצר קולקציית תכשיטים משלו.
נקודת המוצא של הקולקציה, יכולה להיות טכניקה או רעיון עיצובי, ומנקודה זו הסטודנט יתקדם בדרכו האישית תוך הנחיה של צוות המורים ותמיכת הקבוצה (סיעור מוחות).
תהליך הלמידה מאפשר פיתוח של רעיון מהבסיס עד לסדרת תכשיטים מוגמרת. הדרך כוללת סקיצות, פיתוח רעיוני, ויצירת שפה ייחודית וטביעת אצבע אישית של המעצב.
לצד שימוש בטכניקות הידועות לצורף, הקורס מאפשר הזדמנות ללימוד טכניקות נוספות ברמה גבוהה, המתאימות לצרכים העולים בתהליך העיצוב של הקולקציה.

משך הקורס: שני מפגשים שבועיים -300 שעות

הקורס מיועד לצורפים מתחילים ולצורפים בעלי ניסיון, המעוניינים ליצור קו עיצובי אישי.

 

עמית-מירסקי-2 עמית-מירסקי מורן-שריג-חכים

 

קורס עיצוב תכשיטים בא
מצעות מחשב בתכנת תלת מימד-ריינו (Rhino)

 

בקורס זה יכירו הסטודנטים את תכנת ריינו לעיצוב והדמייה בתלת מימד.
דרך מגוון תרגילים מונחים, נתמקד בתחום של עיצוב וייצור תכשיטים באמצעות מחשב, תוך הקפדה על עקרונות הצורפות כגון עובי חומר נכון לתכשיט, נפחים, הכנה לשיבוץ מסוגים שונים ומגוונים, הכנה ליציקה של תכשיטים, סוגי מתכות, תכשיטים מורכבים (מרובי חלקים), חוליות, הכנה להלחמה ועוד.
במהלך הלימודים ייחשפו הסטודנטים לעולם החדש של עיצוב בתלת מימד ויכירו את נושא ההדפסות התלת מימדיות, ההולך ותופס מקום חשוב בעיצוב ויצור תכשיטים.

משך הקורס: 24 מפגשים שבועיים בני 4.5 שעות

הקורס מיועד לצורפים ולמעצבי תכשיטים. לא נדרש ניסיון קודם.

 

קורס שיבוץ אבני חן

 

אחד המקצועות המבוקשים בתעשיית הצורפות.
הקורס מלמד ניקוי, יציקה, וגימור תכשיטים, ושיטות מגוונות של שיבוץ.
משך הקורס: מפגש שבועי -180 שעות
תנאי קבלה: ראיון אישי

 

37423_138631779486647_6876912_n 1915985_139192302763928_7264250_n 1915985_139192306097261_6785050_n

<

צור קשר

מפה